صفحه نخست | تماس با مدیران | ارتباط با ما| RSS 2.0 طراح قالب
هدف ما رضایت شماست؛ الباقی شایعات است!
جون داداش من دخترم!
موضوع: فوتو کاتور ت مثل طنز | تاریخ ارسال: 1388/10/2
این روز ها همه جا صحبت از فوتبال بانوان است و بحث فوت ـ وان!! (فوتبال بانوان) نقل مجالس ورزشی است. (البته همکاران اشاره می کنند که چرا خالی می بندم. این روز ها هیچ جا راجع به این مسئله صحبت نشده!) خیلی خب! حالا چرا می زنین؟!  خودمون این مسئله را بحث روزش می کنیم!!

در این مطلب می خواهیم مشکلات موجود در این رشته ورزشی را مورد نقد و بررسی قرار داده  به باید ها و نباید ها، هنجار ها، ضرورت ها، ظرفیت ها و  ازین قبیل چرت و پرت های! این رشته محبوب بپردازیم!! به هر حال امید است که گزارش خوبی از کار در بیاید و 1-1 نشود!!

 
***
یکی از  اولین مشکلات  این رشته  عدم آشنایی بانوان عزیز به مسائل پایه  ای و اصولی فوتبال است. چرا که متاسفانه به خاطر بافت فرهنگی موجود در کشورمان دختران نمی توانند مثل پسران از همان سنین کودکی در کوچه و خیابان به فوتبال و توپ بازی بپردازند و  همین امر موجب شده است  که آن ها نیز مثل دوران اوج علی دایی از انجام ساده ترین اصول فوتبال مثل یک استپ ساده عاجز باشند!  این در حالی است  که در خارج اصلا" این طور نیست.  من خودم باجناق  عموی  همسایه مادرجونم  اینا  خارجه! خودش تعریف می کرد که اون جا که مثل ایران نیست اون جا ...!! اع ببخشید  بهتر است از بحث خارج نشویم . در تصویر زیر یک مربی خارجی را  در حال آموزش مسائل اصولی و پایه ای فوتبال مشاهده می نمایید.مشکل  بعدی مشکل کمبود امکانات زیر بنایی در کشور است. ورزشگاه های ما کفاف آقایان ما را هم نمی دهد چه برسد به آقایان و خانم ها توامان باهم! فلذا مسئولین باید فکری به حال این معضل نموده و  با برنامه ریزی های دقیق خود  از تداخل تمرین بانوان با اقایان جلوگیری نمایند. به هر حال  فوتبال که رزم نیست که بخواهد  مختلط برگزار شود!!  لازم به ذکر است برنامه در یک نگاه عزیز محمدی احتمالا"  می تواند کمک شایانی به این مسئله نماید!!به طور مثال برای رفع این مشکل، یکی از راه حل ها این است که زمین چمن را هم مثل مدرسه شیفت بندی کنیم. البته باید این نکته را هم در نظر داشت که استفاده مداوم از زمین چمن هم  مشکلات خاص خودش را در بر خواهد داشت. به هر حال زمین چمن هم آدم است و احتیاج به استراحت دارد و الا خیلی زود کیفیت خود را از دست خواهد داد ...!یکی دیگر از مشکلات بزرگ بانوان  به خصوص در کشور ما  علاقه ویژه ای است که آقایان هم به فوتبال و هم به بانوان دارند! در تصویر یکی از همین  مشکلات  بزرگ و سنگین!  را مشاهده می نمایید که البته در حال رفع شدن است!

    

درست است که خانم ها اصولا" از آقایان با ادب ترند؛ اما خب در همه قشری همه جور ادمی پیدا می شود و لذا نباید از ایجاد منشور اخلاقی برای خانم ها غافل شد!مسئله بعدی خشونت بیش از حدی است که در ذات ورزش فوتبال نهفته است. خانم ها هم که حسسساسسسس!!یکی دیگر از مشکلات عدیده و بسیار بزرگ  فوتبال بانوان، مراسم آشنایی و  معارفه دو کاپیتان دو تیم است .چرا؟! الان عرض می کنم خدمتتان. چیزه! آهان! مثلا" همین تصویری که در زیر می بینید... ما هم می بینیم!و در پایان نباید فراموش کنیم که این تنها  کشور ما نیست که به فوتبال بانوان بها داده  است. مثل همه عرصه ها سایر کشور ها  هم  بی کار ننشسته و با سرعت میگ میگ  در حال رشد و ترقی  هستند و فوتبال بانوان هم از این امر مستثنی نیست. تصاویر زیر موید همین ماجراست...(شرمنده موارد اروپایی مشکل منکراتی داشت امکان مقایسه فراهم نبود! ضمن این که ما باید خودمان را با کشورهای همطراز خود مقایسه کنیم. مثل کومور!)

این مطلب پس از مقادیری سانسور در نشریه طنز ستون آزاد به چاپ رسیده است.
  ادامه مطلب | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic