صفحه نخست | تماس با مدیران | ارتباط با ما| RSS 2.0 طراح قالب
هدف ما رضایت شماست؛ الباقی شایعات است!
چگونه به نحو احسن از حقوق شهروندیمان استفاده کنیم!؟
موضوع: اجتماعی ت مثل طنز | تاریخ ارسال: 1388/11/1
همانطور که می دانید بحث شهروند و حقوق شهروندی این روز ها  به بحث روز  جامعه تبدیل شده است و بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. همان گونه که در ایام انتخابات هم دیدیم تمامی نامزد ها با مطرح کردن این بحث سعی در القای این موضوع داشتند که همه را آدم حساب می کنند و هر موجود دو پایی که بتواند رای بدهد خیلی خیلی شهروند است !!

حالا که چنین رجل سیاسی داریم که اینقدر ما را آدم... یعنی چیز... شهروند! حساب می کنند ما هم در این مطلب قصد داریم به شما نشان بدهیم چگونه یک شهروند نمونه شده و از حقوق شهروندیتان  به نحو احسن و به خوبی استفاده نمایید...

البته قبل از هر چیز لازم به  تذکر است که حقوق شهروندی با ارث پدر کمی تفاوت دارد فلذا خواهشا" در مواردی که در ادامه به آن  اشاره خواهد شد  از خودتان کمی جنبه نشان بدهید!

پارک
 به شایعاتی که عوامل دست نشانده شهرداری پخش می کنند توجه نکنید. باور کنید هر کس به گل دست بزند شاپره نیشش نمی زند!! استفاده از چمن و گل های موجود در پارک از حقوق مسلم شهروندی شماست. البته می توانید نو آوری به خرج دهید و به جای اینکه گل های را بکنید و برای چیز جانتان ببرید چیزجانتان را به پارک و کنار گل ها برده و  همزمان هم از گل ها و هم از  یکدیگر لذت ببرید! (البته به طور مشروع)

فقط خواهشا" اگر درون پارک رفته و وارد چمن ها شدید با شکم سیر بروید که یک وقت خدای ناکرده  به چمن ها گاز گنده نزنید!!


جوب!
رویتان را بروم! شهرداری که نمی تواند قدم به قدم برای شما سطل آشغال بگذارد. خب جوب آب را برای همین گذاشته اند دیگر!

این طوری هم سطل آشغال ها تمیز می مانند و هم پرسنل خدوم شهرداری  کمتر به زحمت می افتند و هم به قول شاعر شما هم می توانید با خیال راحت" بنشینید بغل سطل آشغال و گذر عمر ببینید!"

نکته باشعوری: البته درست که جوب را برای همین چیز ها (با چیز بند قبل اشتباه نشود!) گذاشته اند ولی خب خواهشا" شما هم  کمی شعور به خرج داده و از ااااخ تف!! به شدت بپرهیزید!


بین التعطیلین
البته بحمداللّه والمنة کشور ما از این حیث هیچ کمبودی نداشته و مسئولین عزیز از جمیع جهات هوای شهروندان عزیز را دارا می باشند  و  صد البته خالی از انصاف است اگر از همکاری صمیمانه و دلسوزانه شهروندان در این باب سخن نگفت!!

 گویا  در ادبیات کهن فارسی تعریف واضح و روشنی از این واژه یافت نشده است و فقط در همین حد که آورده اند حکیم ابوالقاسم فردوسی در این باب می فرماید:
دو عید پس و پیش حاصل شدی..... میانش به یک حکم کامل شدی!

در مجموع می توان گفت بسته به حال افراد وقتی یک الی چند روز ، بین دو روز ِ تعطیل قرار بگیرد آن روز ها را بین التعطیلین نام نهاده  از انجام هر گونه کار مفید سر باز می زنند! مثلا از شنبه تا پنجشنبه که در فاصله دو روز جمعه قرار دارد و پتانسیل بین التعطیلین شدن را دارد!!


عابربانک
در مسئله عابر بانک ذکر چند نکته و رعایت آن توسط شما شهروند نمونه ضروری به نظر می رسد:
1.    هر صفی صف قضای حاجت نیست. قبل از اینکه آفتابه بدست درون صف بایستید دقت های لازم را مبذول نمایید. ممکن است آن صف ، صف ِ عابر بانک باشد نه [!!...] !

2.    خواهشا" از مراجعه به رییس شعبه و درخواست پخش کارتون" گربه سگ" از  تلویزیون عابر بانک مورد نظر شدیدا" بپرهیزید! ممکن است بانک، سی دی کارتون مورد نظر را نداشته باشد  و رییس محترم شعبه از این که نمی تواند پاسخگوی نیاز شما باشد خجالت بکشد!!

3.    به خاطر داشته باشید بیشتر از 3 بار نمی توانید رمز غلط به عابر بانک بدهید .در غیر این صورت کارتتان موقتا" غیر فعال می شود و شما باید برای دریافت رمز المثنی به شعبه افتتاح کننده مراجعه نمایید. ( حال می کنید بار آموزشی مطلب را!!!)

انرژی هسته ای
 این یکی را دیگر کل دنیا فهمیده اند که حق مسلم ماست و از حقوق شهروندی گذشته و به حقوق کشوروندی تبدیل شده است!! در دستیابی به این حق شما و  تک تک افراد جامعه مسئولید! البته گفتنی است برای دست یابی به این هدف اصلا" لازم نیست کاری بکنید. فقط کافی است به احمدی نژاد رای بدهید و به کسی که احمدی نژاد او را دوست دارد اطلاعات غلط بدهید(!)  تا برود و به احمدی نژاد بگوید انرژی هسته ای اصلا"  هم چیز  بسیار بی خودی است و لازم نیست و ما باید بی خیالش بشویم. آن وقت خواهید دید که چگونه ظرف سه سوت انرژی هسته ای دار  می شویم!!آشغال! (این بند را فقط در صورتی که گربه هستید بخوانید!!)
و اما در پایان این مطلب پای صحبت های آق پیشولی!  یکی از شهروند های محترم محله مان نشسته و به درد دل های او گوش جان سپرده ایم:
 

حالا درست است که گربه جماعت حق رای ندارد و جزو شهروند محسوب نمی شود ولی خب دل که دارد! زن و بچه که دارد! اصلا" یعنی چی  که شهرداری برای مردم تعیین تکلیف می کند که راس فلان ساعت  باید آشغال هایشان را دم در بگذارند! آخر دیکتاتور مآبی تا چه حد!!؟  یکی نیست به این شهرداری بلانسبت محترم بگوید آخر  بعضی ها برای درس خواندن و زندگی خودشان هم برنامه ندارند برای آشغال و پوست پفکشان برنامه داشته باشند!!؟

اصلا" چرا شهرداری هر چه کار سخت است به آدم ها می گوید؟!! به نظر این گربه ی حقیر  و دلسوز! شهرداری بهتر است به جای آشغال، ماگربه ها را جمع کند!


  ادامه مطلب | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic