صفحه نخست | تماس با مدیران | ارتباط با ما| RSS 2.0 طراح قالب
هدف ما رضایت شماست؛ الباقی شایعات است!
چگونه یک کارمند نمونه بشویم؟!!
موضوع: | تاریخ ارسال: 1389/04/31

بله! درست می بینید! دیگر زمان سختی‌ها، بدبختی‌ها و فلاکت‌ها به پایان رسیده و شما  این فرصت طلایی را یافته‌اید که هر روز، از صبح تا ظهر به اندازه کافی استراحت نموده و خود را  برای مسافرکشی شیفت عصر و شب آماده کنید. تبریک می گویم شما یک کارمند شده اید!

اما خب، این کافی نیست. شما خیلی جای بیشتری برای پیشرفت (و استراحت لازم ) دارید!! هر چه باشد صندلی رییس رؤسا خیلی گنده‌تر است و بهتر و بیشتر می توان بر روی آن استراحت نمود! (مخصوصن از همون ها که رییس کُلا در کارتون کاراگاه گجت بر روی آن می نشست!) تازه از شر موجودات مزاحمی به نام ارباب رجوع هم راحت می شوید! پس باید زحمت کشید،  یخ حوض شکست و عرق ریخت تا مدارج ترقی را یکی یکی تی کشیده و رییس شد!

اشتباه نکنید! نمونه شدن آن قدر ها هم که فکر می کنید سخت نیست. اول از همه باید به خدا  توکل داشته باشید تا اگر احیاناً فردا پس فردا به جایی رسیدید و آمدند و  بهتان گفتند " به عنوان بک آدم موفق! چه پیامی برای هم سن و سالانتان دارید؟" بگویید "در درجه اول توکل به خدا داشته باشند". کلاس دارد!!

برای نمونه شدن، در درجه اول سعی کنید همواره و در تمامی شرایط در محیط کار غر بزنید، غرلند کنید و نارضایتی خود را از وضعیت موجود بروز دهید. و این که حق شما را خورده‌اند و جایگاه شما بالاتر ازاین حرف هاست و ... همچنین سعی کنید همیشه دیر بیایید و زودتر از بقیه هم بروید تا نشان دهید برای مدیر و رئیس شدن  از همه مستعدتر هستید!

فراموش نکنید مهم ترین وعده غذایی صبحانه است و آن را باید مفصل خورد. از قدیم و ندیم گفته اند که شام را با دشمنت بخور، ناهار را با دوستت و صبحانه را به طور مفصل با همکارانت در محیط کار!!

یک کارمند نمونه باید كمك به ديگران را در سر لوحه كار خود قرار دهد، خیر اندیش و ساعی باشد و بداند كه براي حفظ منافع خود بايد منافع سازمانش رادراولويت قرار دهد. مثلا اگر خواستید تلفن محل کارتان را برداشته و به عمه ی خانمتان زنگ بزنید تا واسطه ی آشتی باجناق شوهر عمه تان با نوه‌ی همسایه ی دختر خاله‌ی شوکت خانم اینا بشوید  باید بدانید که برای حفظ منافع شرکت بهتر است از موبایل خودتان استفاده کنید. مطمئن باشید اگر مافوقتان ببیند  حتمن از این همه احساس مسئولیت فداکاری  شما  کلی کیف خواهد کرد!!

یک کارمند خوب باید روابط عمومی بالا داشته باشد،  همچنین يك كارمند خوب بايد زود و به موقع تشكيل خانواده دهد. البته  ذکر این نکته هم ضروریست که  با توجه به انواع و اقسام منشی ها موجود در ادارات، سازمان ها و شرکت‌ها اگر روابط عمومی خوبی داشتید و زود ازدواج کردید که هیچ و گرنه یا روابط عمومی تان خوب نیست یا خلاصه یک جای کارتان می لنگد که البته به ما که اصلن مربوط نیست ولی خب بلاخره بعداً یک جا گندش در می آید و برایتان نکبت می شود. نگید نگفتی!!

یک کارمند خوب باید در جام جهانی طرفدار تیم ملی ایتالیا یا فرانسه باشد تا هر چه زودتر تیم‌هایش حذف شده و با  حواس جمع به امور اداره بپردازد!  همچنین یک کارمند خوب نباید تا بوق سگ بیدار مانده و  برنامه 90 ببیند!!

یک کارمند نمونه باید امیدوار و مثبت‌اندیش باشد. حالا چه کاری‌است؟ شما که می خواهید  با یک پاسِ تو در  ارباب رجوع بدبخت را از طبقه همکف به طبقه n+1 ام ارسال نمائید  لا اقل با امیدواری این کار را بکنید و به او  امید بدهید که این بار دیگر اگر این مسیر را برود مشکلش حل خواهد شد و اشکالی ندارد و از این ستون تا اون ستون یک ستون دیگر است و از این حرف‌ها!!

تبریک می گویم با این کارها اگر تا بحال اخراج نشده باشید بزودی حکم اخراجتان امضا خواهد شد  و از این به بعد می توانید با خیال راحت و بصورت تمام وقت به مسافر کشی پرداخته و در آمد بیشتری کسب نمائید!!

  • منتشر شده در هفتمین شماره  نشریه شهریار

  ادامه مطلب | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic